Centrum voor de Kunsten

Scala Centrum voor de Kunsten: https://ontdekscala.nl/ 

 

Beeldende workshops en cursussen:

SchIK, Scholing in Kunst Meppelhttp://www.scholinginkunst.nl/ 

Hans de Man Kunstcolleges: https://kunstcolleges.nl/ 

Atelier Ansen, Hugo Galema Ansen: https://www.atelier-ansen.nl/ 

Kleurig Kakelen Zuidwolde: www.kleurigkakelen.nl

Atelier C ambachten De Wijk: www.atelier-csc.nl 

Femke Anne Ruinen: www.femke-anne.nl 

Kunstkooi Ruinen: http://kunstkooi.weebly.com/cultuureducatie.html 

Kunstvormvorm, Eline Kippers- van Lint Drogteropslagen: eline@kunstvormvorm.nl 

The Barn, Marjolein Janse Ansen: https://www.studiothebarn.nl/       

Schildersclub Art en zo Zuidwolde

Quiltpalace & De Wolmand De Wijk: https://quiltpalace.nl/   

Mathilde Jongbloed, textiel Zuidwoldewww.yilcreation.blogspot.nl    

Lia van Rhijn en Han van Hagen, kunstreizen Zuidwolde: www.kunstduo.nl         

Atelier Vievs, Vivien Nieuwenweg Veeningen: www.viviennieuwenweg.com 

Fotoclub De Wolden Ruinerwold: www.fotoclubdewolden.nl   

Kaarsenrecycling Het Tweede Lichtje Ruinen: http://www.hettweedelichtje.nl/

 

Kunstroutes en exposities:

Grensloos Kunst Verkennen De Wijk: https://grenslooskunstverkennen.nl/  

Art-to-go Ruinen: https://www.facebook.com/arttogoruinen/?ref=page_internal     

Kracht van Kunst Ruinen: https://www.art-antoinette.nl/

Femke Anne Ruinen: www.femke-anne.nl 

 

Muziekverenigingen:

Muziekvereniging Woudklank Zuidwolde: www.woudklank.nl 

Koninklijke Muziekvereniging Apollo De Wijk: www.apollodewijk.nl 

Muziekvereniging Con Amore Veeningen: http://conamore.esdalmuzikanten.nl/ 

Muziekvereniging Crescendo Ruinen: www.crescendoruinen.nl 

Chr. Muziekvereniging de Bergklanken Berghuizen: www.debergklanken.nl 

Muziekvereniging DES/Tiroler Kapel De Lindelanders Zuidwolde: www.muziekverenigingdes.nl 

Muziekvereniging Sempre Sereno Ruinerwold: www.sempresereno.com 

Accordeonvereniging Allegro Linde: http://www.accordeonverenigingallegro.nl/ 

Blaaskapel De Knollenplökkers Ruinen: https://www.facebook.com/pg/DeKnollenplokkers/posts/

Ekelbloazers, midwinterhoorn, Zuidwolde: http://www.ekelbloazers.nl/index.htm 

Klets Klezmer muziekgroep Zuidwolde: www.klets-zuidwolde.nl 

RÖHR Kapel Ruinen: https://www.rohrkapel.nl/

 

Muzieklessen:

Stichting Koorschool Viva la musica Zuidwolde: www.koorschoolvivalamusica.nl 

Studio Kleinkunst Zuidwolde: studiokleinkunst@gmail.com 

Muziekschool Klein Zuidwolde: https://www.muziekhandelklein.net/muziekschool 

Ellen Steffers Dekker Zanglespraktijk Koekange: http://www.zangpraktijkruinerwold.nl/    

Rosalie Vrijhof Ruinen: https://rosalievrijhof.nl/ 

#GoClassic Drenthehttps://goclassic.nl/ 

Koren:

Chr. Gemengd koor Soli Deo Gloria: https://www.alteveerkerkenveld.nl/dorpeninfo/verenigingen-en-organisaties/1335-chr-gemengd-koor-soli-deo-gloria 

Con Amore kerkkoor Hervormde Gemeente Ruinerwold: https://hervormde-gemeente-ruinerwold.protestantsekerk.net/kerkkoor_ 

Dameskoor DIO Koekange

De Geuzingers mannenkoor Ruinen: https://www.geuzingers.nl/  

De Keizangers, Echten: https://www.facebook.com/gezelligzingen/ 

Gospelkoor El Jakim Zuidwolde: http://www.eljakim-zuidwolde.nl/index.htm 

Gospelkoor Testimony to the Lord Ruinerwold: https://www.testimonytothelord.nl/ 

Kerkkoor Ruinen: https://www.pkn-ruinen.nl/activiteiten/kerkkoor 

Mannenkoor De Dickninger Geuzen De Wijk: http://www.dedickningergeuzen.com/ 

Piratenkoor Het Zwarte Gat Zuidwolde: https://www.piratenkoor-hetzwartegat.nl/ 

PopKoor 2000 Ruinen: http://www.popkoor2000ruinen.nl/

Popkoor Flash Ruinerwold: www.polletuin.nl/flash     

Popkoor just fun Zuidwolde: https://www.popkoorjustfun.nl/ 

Popkoor nameless IJhorst: http://www.popkoornameless.nl/ 

Ruunder Basalt mannenkoor Ruinen: http://www.ruunder-basalt.nl/ 

Spotlights popkoor Ruinerwold: http://www.spotlightsruinerwold.nl/ 

Volkszanggroep Zuidwolde

Varivocaal Alteveer: http://varivocaal.weebly.com/

Vrouwenkoor Meander De Wijk

Wijker Kunst, zangvereniging De Wijk: http://wijkerkunst.nl/        

 

Concerten:

Klein Paradiso Concerten Echten: https://delibre.nl/klein-paradiso/ 

Markiezin van Drenthe Ruinerwold: https://www.sinjekiel.nl/markiezin-van-drenthe/ 

Muziek in de Mariakerk Ruinen: http://www.muziekindemariakerk.nl/      

Huiskamer festival Zuidwolde Erflanden: http://www.huiskamerfestivalzuidwolde.nl/ 

 

Toneelverenigingen: 

Rederijkerskamer Morgenstond Koekange: https://www.facebook.com/toneelmorgenstondkoekange/ 

Openluchtspel Ruinen: www.openluchtspelruinen.nl 

Toneelvereniging De Boemerang Ansen

Toneelvereniging De Kiekdeuze Linde

Toneelvereniging Kunst na Arbeid Ruinerwold: http://www.toneelvereniging-kna.nl/ 

Toneelvereniging De Weidebloem Zuidwolde: https://www.facebook.com/toneelverenigingDeWeidebloen/  

Toneelvereniging Nut en Genoegen Echten: https://www.facebook.com/Nut-Genoegen-Echten-316628515553184/ 

Toneelvereniging Ontspanning Drogteropslagen: https://nl-nl.facebook.com/events/dorpshuis-de-alke/toneelvereniging-ontspanning-drogteropslagen-de-alke-altevee/475015233418980/ 

Toneelvereniging Op de Planken Zuidwolde: https://www.facebook.com/opdeplanken/ 

Toneelvereniging Rederijkerskamer De Bloem De Wijk: www.rederijkerskamerdebloem.nl        

Toneelvereniging Rune op de Bühne Ruinen: https://nl-nl.facebook.com/RuneOpDeBuhne/  

Toneelvereniging UDI Ruinerwold: https://www.facebook.com/UDIRuinerwold/ 

Toneelvereniging UDI Veeningen: https://nl-nl.facebook.com/udiveeningen 

Theatercollectief Asbest Echten: https://www.hansvdwerf.com/ 

Cabaretgroep Boerenblond Ruinerwold: https://www.boerenblond.nl/ 

Stichting Kindertheater De Wijk: https://www.facebook.com/Kindertheater-de-Wijk-313031592760998/    

Dikke Reint Toneelgroep Koekange: https://dikkereint.nl/    

 

Voorstellingen:

Theaterschuur Linde: https://theaterschuurlinde.nl/ 

Theaterkuil De Falieberg Zuidwolde: http://www.theaterkuilfalieberg.nl/tk/ 

 

Dans:

Aiki-Training - Marcel Slomp De Wijk: www.aikitraining.nl 

Volksdansgroep Sluut mar an Zuidwolde

 

Musea en galeries:

Edeltingieterij Tin-Art Zuidwolde: www.tinart.nl 

Blikken museum Koekange: www.welgelegen.com 

Cultuurhistorisch streek en handkarrenmuseum De Wemme Zuidwolde: www.dewemme.nl 

Museumboerderij / Galerie New Greenwich Village Veeningen: www.newgreenwichvillage.nl 

Museumboerderij De Karstenhoeve Ruinerwold: www.karstenhoeve.nl 

Museumboerderij Pasmans Huus Ruinen: www.stichtinghistorievanruinen.nl 

Fietsmuseum Het Toeval Echten

Antiekboerderij De Olde Fietse Ruinerwold: http://www.deoldefietse.com/ 

Beeldenpark De Havixhorst De Schiphorst: https://www.beeldenparkdehavixhorst.nl/       

 

Erfgoed en natuur:

Archeologisch beleefpunt Ruinen: https://www.youtube.com/watch?v=lqCo0Gb95b4 

De Meule van Wassens Zuidwolde: www.demeulevanwassens.nl/

Korenmolen De Zaandplatte Ruinen: http://www.zaandplatte.nl/ 

Stellingmolen De Wieker Meule De Wijk: http://dewiekermeule.nl/ 

Schaapskooi Ruinen: http://kunstkooi.weebly.com/schaapskooi.html 

Schaapskudde Ruinen: www.schaapskudderuinen.nl

Bezoekerscentrum Dwingelderveld Ruinen: http://www.nm.nl/bcdwingelderveld 

Infocentrum 't Ende De Wijk: https://www.drentslandschap.nl/objecten/informatiecentrum-t-ende 

Perenpluk, stoofperenfeest Ruinerwold

Schaapskooi Achter ’t Zaand Dwingelerveld: https://www.natuurmonumenten.nl/natuurgebieden/nationaal-park-dwingelderveld/tips/vrijwilligers-en-inforuimte-achter-t-zaand  

 

Vrouwennetwerk:

Vrouwennetwerk Land van Reest De Wijk: https://vrouwennetwerk-landvandereest.nl/       

 

Festivals e.d.:

Smaakmakersfestival De Wijk: https://www.smaakmakersfestival.nl/ 

Brummelfestival Zuidwolde: http://www.brummelfestival.nl/Home/ 

De Wiek Actief

Verhalen rond de kachel Koekange: https://www.welgelegen.com/activiteiten/categorie/verhalenavonden/ 

 

Alle culturele partijen op de kaart: